برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
نوشته‌های مرتبط

انواع سبک های میکاپ ( اروپایی، عربی و کلاسیک )

به احتمال زیاد اگر حتی یکبار به آرایشگاه ها مراجعه کرده باشید نام میکاپ به گوشتان خورده است. میکاپ همان آرایش صورت است که به منظور رفع عیب و نواقص چهره و با سبکهای مختلف بر روی پوست اجرا می شود. در این مقاله می خواهیم راجع به انواع سبکهای میکاپ صورت صحبت کنیم تا اگر بار دیگر به سالن آرایشی رفتید و به دنبال آرایشی خاص بودید بتوانید سبک مورد نظر خود را به آرایشگرتان بگویید تا نتیجه موردنظرتان برای شما حاصل شود.

میکاپ لایت یا اروپایی

اولین سبک میکاپ که این روزها طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است میکاپ اروپایی یا لایت می باشد. مطابق اسمش در این میکاپ هیچ کجای آرایش شما جیغ نیست، حتی رژ لب استفاده شده از طیف رنگ های نود و صورتی است. در سایه چشم نیز هیچ زیاده روی نمی شود تنوع رنگهای سایه زیاد نیست، بخشی زیادی از رنگها فید می شود و در واقع هاله ای باقی می ماند. هیچ زیاده روی در هیچ کجای صورت انجام نمی شود و فقط عیوب صورت در این حالت پوشانده می شود. این سبک آرایش برای آندسته از عزیزانی که میخواهند چهره طبیعی شان حفظ شود و فقط عیوب صورتشان برطرف شود بهترین نوع میکاپ است. در این سبک آرایش معمولا لنز استفاده نمی شود و تلاش بر نشان دادن زیبایی طبیعی پوست و خود شخص دارد.

در تصاویر زیر چند نمونه میکاپ لایت را می بینیم.

میکاپ کلاسیک

این سبک جزو قدیمی ترین سبک های آرایش است که همیشه ماندگار بوده. در این آرایش بین چشم و لب ها یک مورد برای فوکوس انتخاب می شود که در این بازه زمانی اغلب فوکوس لب ها را با رنگ قرمز و زرشکی انتخاب می کنند. در این آرایش اگر در لب از رنگ های جیغ استفاده شود سایه چشم ها لایت کار می شود و یابالعکس. اگر شما از طرفداران رژ قرمز هستید و در هر مراسمی ترجیحتان استفاده از رژ قرمز است این سبک میکاپ بسیار مناسب شما می باشد.

این سبک میکاپ به کسانی که پوست سفید و موی تیره دارند بیشتر توصیه می شود.

در تصاویر زیر چند نمونه میکاپ کلاسیک را می بینیم.

میکاپ عربی

اگر از آندسته افرادی هستید که اعتقاد دارید میکاپ باید چهره شما را کاملا تغییر دهید پیشنهاد ما به شما مسکاپ عربی است. در این نوع آرایش از کرم پودرهای قوی برای پوشش دهی تمام عیوب و لکه های صورت استفاده می شود. غلظت و حجم رنگهای مورد استفاده در این آرایش بسیار زیاد است.

برجسته کردن لبها و گونه ها در سبک میکاپ عربی بسیار مهم است

شما می توانید ترکیب این سبک ها را با یکدیگر نیز استفاده کنید مثلا به آرایشگر خود بگویید میکاپ عربی برایتان انجام دهد ولی لایت باشد.

در حال حاضر این سه سبک آرایش در آرایشگاه ها رایج است و اغلب افراد بین این سه سبک نیز برای مراسمات خود استفاده می کنند. قبل از انجام میکاپ موردنظرتان حتما نمونه کارهای میکاپ کار خود را با دقت بررسی کنید و ببینید توانایی انجام آن سبک آرایش را داشته باشد. برای انتیخاب یک سالن مخصوصا در مراسم های مهم حتما عکس های قبل و بعد میکاپ نمونه کارها را ببینید و به کلیات چهره، پف پشت پلک و مواردی که تغییر کرده است توجه کنید.  در بلاگ های بعدی راجع به اینکه چگونه یک سالن آرایشی خوب را با توجه به سبک آرایشمان انتخاب کنیم صحبت می کنم.

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم